Archiwum

Archiwum dla ‘Projekty’ Kategoria

AeroDesign

Lipiec 24th, 2013 Brak komentarzy

Nasza zwarta grupa IWP rozpoczyna działania związane z projektem skonstruowania i budowania samolotu na międzynarodowy konkurs w USA…

Zachęcamy do kibicowania i trzymania kciuków :-D

oraz śledzenia aktualności na naszej stronie  jak nam idzie  ;-)   Michał

Kamov Ka-50 & CSN Solution 2011

Wrzesień 24th, 2011 1 komentarz

Kamov Ka-50 Praca stworzona na tegoroczny konkurs CNS Solutions. Niestety mimo szczerych chęci ciągłego dopieszczania modelu, z powodu terminu projekt został wysłany w obecnie widocznym stadium. Opiekunem naukowym jest dr inż. Michał Rychlik. Trzymajcie kciuki!
Czytaj więcej…

Analiza przepływowa samolotu Midget Mustang

Wrzesień 3rd, 2011 Brak komentarzy

Projekt zrealizowany w ramach pracy dyplomowej inżynierskiej pod tym tytułem „Analiza przepływowa samolotu  „Midget Mustang”.

Czytaj więcej…

Furia Helicopter – KN IWP 2009/2010

Czerwiec 15th, 2010 3 comments

06

Słońce za oknem grzeje niemiłosiernie, podczas gdy studenci zrzeszeni w Kole Naukowym IWP przebywają w klimatyzowanej sali 423 i „ślęczą” nad wykończeniem postawionego zadania na ten rok. Jest 15 czerwca 2010 roku.  Widmo sesji na horyzoncie, ale nie ma lekko – projekt trzeba skończyć (lub chociaż zakończyć). Już teraz wiemy – nie będzie w pełni zrealizowany; ciężko pracowaliśmy zespołowo na każdych zajęciach w całym roku akademickim, modelując każdy detal konstytucji oraz próbując złożyć w całość model. Nie chcemy obarczać tym zadaniem jednej osoby (zwalając de facto na nią całą robotę) dlatego udział w całym przedsięwzięciu ma każdy. Nanosimy ostatnie zmiany w scenie na model w Catii i otrzymujemy zadowalający nas efekt. Parę słów na stronę IWP i już… Rozchodzimy się w poczuciu dobrze wykonanego zadania … Salsa wita!

Czytaj więcej…

SAE AeroDesign 2010 East

Kwiecień 9th, 2010 1 komentarz


Dwa razy w roku w USA odbywają się zawody lotnicze organizowane przez Lockheed-Martin oraz Society of Automotive Engineers. Tym razem w dniach od 30 kwietnia do 2 maja do Fort Worth, wybierają się reprezentanci Politechniki Poznańskiej z koła naukowego AeroDesign.

Czytaj więcej…

Warszawa M-20 HotRoad

Kwiecień 1st, 2010 Brak komentarzy

Jeżeli chcesz zapoznać się z historią i danymi technicznymi FSO Warszawy M-20 (bądź po prostu zbłądziłeś w necie) odwieź na przykład tą stronę. Tutaj zaprezentujemy rezultat pracy dwóch zespołów studentów IWP, których celem było „odświeżenie” Warszawki w stylu HotRoad….

Zapraszamy…

Czytaj więcej…

Nieuport 17

Marzec 23rd, 2010 Brak komentarzy

Projekt wirtualnego modelu samolotu z czasów I wojny światowej zrealizowany w ramach zajęć: Projektowanie Wirtualne I, rok akademicki 2008/2009. Czytaj więcej…

Porsche 690 A Roadster

Październik 14th, 2009 4 comments

Porsche Roadster

Projekt koncepcyjny Porsche zrealizowany podczas zajęć: Projektowanie Wirtualne II.

Czytaj więcej…

Ciągnik siodłowy Mammoth

Czerwiec 22nd, 2009 1 komentarz

Model powstał już jakiś czas temu. Celem był występ w konkursie Autodesk  Student Design Challenge – miałem zamiar także zrobić to samo na konkurs SolidWorks’a, ale jak to bywa czasami w życiu – nie udało się, bo zabrakło czasu.

ciągnik siodłowy Mammoth

Czytaj więcej…

Wiropłat typu tiltrotor – „dragonfly”

Maj 7th, 2009 5 comments

Mały śmigłowiec mojego autorstwa. Wykonałem go na tegoroczną edycję konkursu Solidworks’a.

dragonfly-1

Czytaj więcej…

Koparka LEGO Technic 8459

Maj 7th, 2009 7 comments

Zestaw, który zawsze chciałem mieć. Niestety z różnych względów nie mogłem spełnić swoich marzeń z dzieciństwa, dlatego postanowiłem wykonać koparkę w Inventorze :)

Marcin Maćkowiak

koparka

Czytaj więcej…

Silnik Stirlinga
Ciąg dalszy nastąpił.

Maj 4th, 2009 3 comments

Kolejny etap prac nad silnikiem Stirlinga został zakończony. Tym razem efekt być może nie jest tak zabawny jak projekt „puszka”, ale też cieszy oko. Pozdrowienia dla załogi IWP.

Patrz też:
Tak się robi silnik Stirlinga
Silnik Stirlinga c.d.

Ford GT

Kwiecień 28th, 2009 2 comments

Wirtualny model wykonany w ramach zajęc z Projektowania Wirtualnego w roku 2008. Autorzy projeku: Milosz Matuszewski, Bartek Walczak, Jakub Sokołowicz, Radek Rosiński.

Czytaj więcej…

Bugatti Veyron

Kwiecień 12th, 2009 Brak komentarzy

Bugatti Veyron

Projekt zrealizowany podaczas zajęc z Projektowania Wirtualnego II.

Czytaj więcej…

Przenośna stacja dysków twardych 5.25”

Kwiecień 7th, 2009 1 komentarz

Grupa IWP w ramach zajęć Platformy Integracji Oprogramowania CAD/CAM zaprojektowała obudowę do przenośnych dysków twardych 5,25”.Kolejne etapy pracy:

Czytaj więcej…