Archiwum

Archiwum dla ‘Informacje’ Kategoria

Prezentacja Specjalności IWP

Marzec 1st, 2011 Brak komentarzy
IWP Prezentacja Specjalności - Poster co możecie oblukać na ścianach

Zapraszamy na pokaz projektów studenckich wykonanych w ramach specjalności: Inżynieria Wirtualna Projektowania!

Pokaz dedykowany jest do wszystkich osób stojących przed trudnym wyborem specjalności, a także do ludzi pragnących aktywnie zacząć działać w projektach europejskich i rozwinąć swoje zainteresowania w sferze projektowania, inżynierii odwrotnej, szybkiego prototypowania oraz symulacji komputerowych.

Jeśli zaliczasz się do tej grupy, przyjdź: 24.01.2011 o godzinie 17:00 do sali 021 (nowe CW), przekonasz się, że studiowanie na Politechnice, to nie tylko nudne zakłuwanie na egzaminy.

Koło Naukowe IWP podbija Berlin

Styczeń 4th, 2011 Brak komentarzy

Członkowie Koła Naukowego Inżynierii Wirtualnej, działającego na wydziale MRiT, od dawna planowali wspólny z kadrą naukową i starszymi kolegami – doktorantami wyjazd. Wybór Berlina wydawał się naturalny ze względu na więzy naukowe Politechniki Poznańskiej, bliskie sąsiedztwo i atrakcyjność wyprawy. Koło naukowe IWP zajmuje się nowoczesnymi metodami obliczeń strukturalnych i przepływowych, realizuje projekty indywidualne, przemysłowe i europejskie. Chcieliśmy zapoznać się z pracami niemieckich kolegów pracujących w podobnych obszarach.

Czytaj więcej…

Targi Edukacyjne z Kołami Naukowymi PP

Luty 9th, 2009 Brak komentarzy

targi

W dniach 13 – 15 marca br. odbyły się już XIII Targi Edukacyjne. Wśród wielu szkół podstawowych, gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych pojawiły się również uczelnie wyższe m.in: Uniwersytet im. Adama Mickiewicza, Uniwersytet Ekonomiczny i oczywiście Politechnika Poznańska z liczną grupą reprezentacyjną.  Podczas trwania targów na stoiskach  PP można było zarówno wziąć udział w licznych, interesujących  i bardzo widowiskowych pokazach, jak i dowiedzieć się wielu ciekawych informacji na temat studiowania i rekrutacji na Politechnice Poznańskiej.

Pierwszy dzień targów był zdominowany przez Koła Naukowe i Organizacje działające na naszej uczelni.

Czytaj więcej…

Koło naukowe na XI Festiwalu Nauki i Sztuki

Październik 15th, 2008 Brak komentarzy

festiwal1.jpg

W dniach 15-17 października 2008 odbył się już XI Festiwal Nauki i Sztuki. Jest to przedsięwzięcie zorganizowane przez poznańskie uczelnie wyższe przy współudziale z Polską Akademią Nauk oraz instytucjami ze środowiska pozauczelnianego. Festiwal ma na celu przybliżenie, studentom oraz wszystkim chętnym, dorobku naukowego z najróżniejszych dziedzin oraz poszerzenie wiedzy na temat specjalistycznych zagadnień. Politechnika Poznańska również brała czynny udział w tym przedsięwzięciu poprzez liczne wykłady, warsztaty oraz stoiska reprezentujące poszczególne koła naukowe – w tym Koło Naukowe IWP.

Czytaj więcej…

Międzyuczelniane Inżynierskie Warsztaty Lotnicze – Bezmiechowa 2008

Wrzesień 24th, 2008 Brak komentarzy

W dniach od 27-30 września 2008r. odbyły się Międzyuczelniane Inżynierskie Warsztaty Lotnicze w Akademickim Ośrodku Szybowcowym w Bezmiechowej, zorganizowane przez Stowarzyszenie Młodych Inżynierów Lotnictwa. W warsztatach tych uczestniczyli przedstawiciele: Politechniki Warszawskiej, Politechniki Rzeszowskiej, Politechniki Wrocławskiej, Wojskowej Akademii Technicznej oraz Politechniki Poznańskiej. Udział wzięły również osoby z instytucji związanych z lotnictwem oraz z przemysłem lotniczym.

Więcej informacji o konkursie bezzałogowych statków latających, który się tam odbył oraz tematy wykładów i prezentacji, przedstawionych na warsztatach można znaleźć na:

http://www.miwl.smil.org.pl

Zlot gigantów

Czerwiec 15th, 2008 Brak komentarzy

W dniu 15 czerwca 2008r. na lotnisku Bednary odbył się piknik modelarski Zlot Gigantów, w którym wzięła udział silna grupa modelarzy latających modelami klasy „gigant”. Pokazy w powietrzu podziwiała licznie zgromadzona publiczność.

zlot gigantów

Więcej zdjęć z imprezy:

Koła naukowe na targach edukacyjnych

Marzec 27th, 2008 2 comments

dsc010943333.JPG

W dniach 22-24 lutego br. odbywały się w Poznaniu Targi Edukacyjne. Nie zabrakło na nich także Politechniki Poznańskiej. W tym roku Politechnika pokazała się z jak najlepszej strony i mogliśmy przeglądać oferty poszczególnych wydziałów swobodnie przechodząc pomiędzy ich stoiskami skupionymi wokół sceny. Dużym ułatwieniem w poszukiwaniu interesujących nas informacji byty banery umieszczone wysoko nad stoiskami. W hali obok stali przedstawiciele Działu Promocji, Radia Afera, Biura Karier i Samorządu Studentów Politechniki Poznańskiej. Tam też pierwszego dnia targów mogliśmy zobaczyć dwa wiszące modele samolotów.

Czytaj więcej…

Nowa odsłona witryny IWP

Styczeń 19th, 2008 3 comments

Jak zapewne zauważyliście nasza strona internetowa została przebudowana. Jak sie podoba?