Archiwum

Archiwum dla ‘ciekawostki’ Kategoria

Koło Naukowe IWP podbija Berlin

Styczeń 4th, 2011 Brak komentarzy

Członkowie Koła Naukowego Inżynierii Wirtualnej, działającego na wydziale MRiT, od dawna planowali wspólny z kadrą naukową i starszymi kolegami – doktorantami wyjazd. Wybór Berlina wydawał się naturalny ze względu na więzy naukowe Politechniki Poznańskiej, bliskie sąsiedztwo i atrakcyjność wyprawy. Koło naukowe IWP zajmuje się nowoczesnymi metodami obliczeń strukturalnych i przepływowych, realizuje projekty indywidualne, przemysłowe i europejskie. Chcieliśmy zapoznać się z pracami niemieckich kolegów pracujących w podobnych obszarach.

Czytaj więcej…

Zastosowanie Reverse Engineering w praktyce

Czerwiec 23rd, 2009 2 comments

Reverse Engineering (Inżyniera odwrotna) jest stosowana do komputerowego odtworzenia geometrii już istniejących modelów. Jest wykorzystywana zwłaszcza tam gdzie nie ma dokumentacji technicznej oraz gdzie modele rzeczywiste trudno jest opisać wykorzystując istniejące funkcje systemów CAD.

Kolejne etapy pozyskiwania informacji w postaci chmury punktów za pomocą skanera prążkowego ScanBridge (skanowanie bezdotykowe).

Czytaj więcej…

Ciągnik siodłowy Mammoth

Czerwiec 22nd, 2009 1 komentarz

Model powstał już jakiś czas temu. Celem był występ w konkursie Autodesk  Student Design Challenge – miałem zamiar także zrobić to samo na konkurs SolidWorks’a, ale jak to bywa czasami w życiu – nie udało się, bo zabrakło czasu.

ciągnik siodłowy Mammoth

Czytaj więcej…

„Dragonfly” w czołówce!

Czerwiec 14th, 2009 1 komentarz

Projekt naszego kolegi Marcina Maćkowiaka został doceniony i zdobył 2 miejsce w Studenckim Konkursie Projektowym organizowanym przez firmę CNS Solution. Gratulujemy!!!!

Zlot gigantów

Czerwiec 15th, 2008 Brak komentarzy

W dniu 15 czerwca 2008r. na lotnisku Bednary odbył się piknik modelarski Zlot Gigantów, w którym wzięła udział silna grupa modelarzy latających modelami klasy „gigant”. Pokazy w powietrzu podziwiała licznie zgromadzona publiczność.

zlot gigantów

Więcej zdjęć z imprezy:

Ciekawe wykonania tematu za gry Mario

Styczeń 13th, 2008 Brak komentarzy

Józek z bagien- Klasyk

Listopad 7th, 2007 Brak komentarzy

Machanizm Jansena

Sierpień 30th, 2007 Brak komentarzy


Granica między sztuką a inżynierią istnieje tylko w naszych umysłach (T. Jansen).
Dla tych którzy chcieliby wykonać model, przydatny będzie arkusz analizy kinematycznej mechanizmu: plik.xls